Ogrodowe meble aluminiowe – jakie są ich zalety?

Meble ogrodowe łączą w sobie dwie ważne cechy: są wygodne, a jednocześnie estetyczne. Zazwyczaj są bardzo lekkie, bo często trzeba je przenosić. Doskonale sprawdzają się w tej roli meble aluminiowe. Zobacz, jakie są ich zalety oraz wady.

Jakie są zalety ogrodowych mebli aluminiowych?

Meble aluminiowe są odporne na czynniki klimatyczne, takie jak śnieg, deszcz czy słońce oraz na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Przetrwają nadmierne nasłonecznienie, plamy czy obicia. Mogą stać w ogrodzie przez cały rok. Są też lekkie i łatwe do przenoszenia. Aluminium cechuje się również nowoczesnym wyglądem. Nie trzeba go konserwować. Jest łatwy w czyszczeniu. Lekka konstrukcja pozwala też uniknąć efektu zabałaganienia przestrzeni.

Jakie są wady aluminium?

Koszt jednego mebla aluminiowego to kilkaset złotych, a nawet kilka tysięcy. Aby przemalować odlewy z aluminium, trzeba zastosować specjalną farbę. Na trwałość aluminium składa się też jego rodzaj. Nie wszystkie rodzaje aluminium są super trwałe. Poza tym, mimo odporności na czynniki atmosferyczne, aluminiowe stoliki i krzesła trzeba od czasu do czasu pielęgnować. Wystarczy jednak do tego wilgotna szmatka usuwająca kurz. Wadą może być też lekkość mebli w przypadku silnego wiatru.

Czy warto zainwestować?

To fakt, meble aluminiowe są droższe od plastikowych, ale warto w nie zainwestować. Są trwałe, praktyczne eleganckie i posłużą na długie lata. Można je także stosować w altance czy tarasie. W takim przypadku świetnym dopełnieniem będą dywany tarasowe. które ocieplą aranżację.
Jak aranżować meble aluminiowe?
Nowoczesny, minimalistyczny wygląd mebli sprawia, że odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych, ale również eklektycznych. Błyszcząca albo satynowa powierzchnia pięknie odbija promienie słoneczne, przyciągając wzrok. Łączy stabilność z delikatnością. Pasuje do jednolitego tła i harmonijnych, monochromatycznych kolorów. Z aluminiowymi meblami ogrodowymi świetnie też współgrają błyszczące dodatki, na przykład poduszki. Meble ogrodowe z aluminium dobrze też współgrają z aluminiowym zestawem obiadowym. W takich warunkach można śmiało zorganizować przyjęcie.

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM