Meble na wymiar – dlaczego opłaca się w nie inwestować?

Kupując nowe mieszkanie lub urządzając dom coraz częściej właściciele stawiają na spersonalizowane i jakościowe rozwiązania. Nie zawsze jednak podjęcie decyzji o zamówieniu mebli od stolarza jest takie proste. Główną barierą jest cena indywidualnych, skrojonych na miarę potrzeb szaf, garderób czy zabudowy kuchennej. Dziś opowiem Ci o najważniejszych korzyściach, których nie możesz zignorować, stojąc przed dylematem, czy aby na pewno w Twoim mieszkaniu niezbędna jest praca stolarza.

Korzyść numer 1: perfekcyjne dopasowanie mebli kuchennych

Dzięki indywidualnym pomiarom w mieszkaniu oraz spersonalizowanym podejściu fachowca możesz zrealizować niemal każde meblowe marzenie. Twój stolik kawowy, zabudowa meblowa, szafka rtv czy szafa w przedpokoju będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś. Jeśli masz problem z nieustawnym mieszkaniem, pokojami typu wagony czy mocnymi skosami, w sklepie trudno Ci będzie znaleźć optymalne rozwiązanie pośród meblowych gotowców. Produkty sklepowe są zazwyczaj niższe niż standardowa wysokość mieszkania, więc musisz pogodzić się z tym, że około 50-70 cm nad sufitem przestrzeń nie będzie odpowiednio zagospodarowana. Mebel niższy od pomieszczenia może też obniżać walory wizualne. 

Korzyść numer 2: brak dodatkowych obowiązków po stronie właściciela

Kwestie transportu w przypadku mebli ze sklepu leżą po Twojej stronie. Choć wydawać by się mogło, że to nic takiego, samodzielne dostarczenie wszystkich mebli w domu prywatnym autem osobowym może okazać się niemożliwe. Nierzadko niezbędne będzie skorzystanie z usług firmy zajmującej się przewozem towarów dłużycowych. Wysokie szafy, długie i ciężkie łóżka, nieporęczne blaty, korpusy i fronty szafek – ich transport wydaje się łatwy tylko na pierwszy rzut oka. Problemów przybywa, gdy meble trzeba zapakować do samochodu, a następnie wnieść na 4 piętro w bloku bez windy. Na tym zabawa się nie kończy. Gdy już dotrzesz na górę, każdy element musisz rozpakować i sprawdzić. Potem trzeba przejść do składania modułów i przykręcania ich do ścian. Na koniec pozostaje wyniesienie na dół całej sterty kartonów, folii stretch, styropianu i innych odpadów. To zabiera czas i energię, którą mógłbyś spożytkować gdzie indziej. 

Korzyść numer 3: wysoka jakość mebli do sypialni

Optymalizacja procesów produkcyjnych w dużych, międzynarodowych sieciach meblowych sprawia, że z roku na rok blaty, korpusy i fronty nie wiedzieć czemu stają się coraz cieńsze i bardziej wiotkie. Słabe i tanie systemy prowadnic sprawiają, że szuflady z czasem i na skutek obciążenia ulegają wygięciu, nie funkcjonując już tak dobrze jak za czasów nowości. Jeśli zależy Ci na meblach, które posłużą Ci nawet 20 lat i więcej, wybierz usługi dobrego stolarza. Fachowcy nie szczędzą na materiałach, często bazując wyłącznie na płytach i systemach prowadnic wyłącznie sprawdzonych, renomowanych producentów. To daje Ci pewność, że meble będą tak samo sprawne pierwszego dnia od montażu, jak i w momencie, gdy postanowisz zmienić lokum. 

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM