Jakie lustro do łazienki wybrać

Lustro to bardzo przydatny gadżet w łazience, czego nikomu nie trzeba tłumaczyć. Oprócz aspektów funkcjonalnych ma również walory estetyczne, optycznie powiększając i rozjaśniając przestrzeń. Jak urządzić łazienkę i który rodzaj lustra będzie do niej odpowiedni? 

Lustro okrągłe lub owalne? Mała łazienka – inspiracja 

Lustra okrągłe występują w bardzo wielu odmianach. Zyskały popularność z uwagi na swój ciepły i przytulny charakter. Miękka linia świetnie pasuje do nowoczesnej armatury łazienkowej. Aspekt dekoracyjny jest zapewniony przez wbudowane oświetlenie LED, znajdujące się z tyłu bądź z przodu i włączane za pomocą dotyku. W tej kategorii warto również wspomnieć o lustrach z organicznym kształtem, które nie są ani owalne, ani okrągłe. Blisko im do natury, stąd prezentują się przyjemnie dla oka. Do małych łazienek sprawdzi się lustro o średnicy 80-90 cm. W przypadku większych pomieszczeń można zdecydować się na taflę o średnicy 120, a nawet 150 cm. 

Lustro prostokątne lub wklejane pomiędzy płytki

Bardzo ciekawe możliwości w zakresie regulacji optycznej pomieszczenia dają lustra prostokątne. Zazwyczaj są wklejane pomiędzy płytki ceramiczne, choć mogą też być po prostu powieszone na ścianie. Pierwszy wariant pozwala zastosować pod taflą matę grzewczą, która ogranicza pojawianie się pary na froncie. Aby uzyskać tego typu efekt, należy skorzystać z usług profesjonalnego szklarza, który wszystko dobrze pomierzy, a następnie przygotuje i zamontuje produkt w łazience. Manipulowanie odbiorem przestrzeni łazienkowej jest możliwe także poprzez odpowiedni dobór lustra oraz powieszenie go w pozycji horyzontalnej bądź wertykalnej. 

Jak łączyć lustra z oświetleniem?

Bardzo popularne stało się oświetlenie ledowe, znajdujące się z tyłu lustra. Daje ono subtelny efekt rozproszenia światła na płytkach ceramicznych. W zależności od natężenia może pełnić rolę funkcjonalną, choć zazwyczaj bardziej sprawdza się jako dodatkowe źródło światła, gdy na przykład korzysta się z łazienki nocą. Można także uzyskać efekt bezcieniowy, idealny do malowania czy golenia się. Jest to możliwe poprzez zakupienie luster z wbudowanymi taśmami LED umieszczonymi z przodu. Nowoczesne modele mogą mieć zintegrowane źródło światła, które da się włączyć bezdotykowo. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu czujnika ruchu.

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM