Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Jest mnóstwo porad na temat jak bezpiecznie kupić mieszkanie, ale dwie są najlepsze: na początek sprawdź stan prawny oraz techniczny nieruchomości. A także zatrudnij dobrą kancelarię notarialną. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Jak znaleźć wyśnione mieszkanie?

Najlepiej ofert szukać w internecie, bo… w internecie jest wszystko, więc Twoje wymarzone mieszkanie też tam pewnie jest. Czasem można od razu natrafić na świetną ofertę, ale najczęściej trzeba będzie poświęcić więcej czasu. Szukając, pamiętaj, że im większe miasto, tym większy koszt nieruchomości. Na koszt mieszkania wpływ ma też lokalizacja, wykończenie, piętro, standard i metraż.

A oto inne porady na temat – jak bezpiecznie kupić mieszkanie:

  • zanim pójdziesz na pierwszą wizytę w sprawie mieszkania, znajdź w sieci internetowej dobrą kancelarię notarialną. Przeczytaj znajdujące się na jej stronie porady, a najlepiej skonsultuj się z notariuszem, który powie Ci, na co zwrócić uwagę. Dobra kancelaria notarialna odpowie na wszystkie wątpliwości dotyczące zakupu mieszkania oraz udzieli cennych porad.
  • Kupując mieszkanie u dewelopera (w przypadku rynku pierwotnego), spotkaj się z jego pełnomocnikiem dwa razy. Raz podpisując deweloperską umowę a drugi raz umowę przeniesienia własności. Możesz zaproponować deweloperowi, że umowę podpiszecie w zaproponowanej przez Ciebie kancelarii.
  • w przypadku rynku wtórnego – kancelaria notarialna doradza, aby zawrzeć umowę przedwstępną w formie cywilno-prawnej i najlepiej w samej kancelarii. Obie strony zyskują wtedy możliwość dochodzenia swoich spraw przed sądem w przypadku niewywiązania się drugiej strony z zawartej umowy.
  • podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu zwróć uwagę nie tylko na to, czy jest zgodne z ogłoszeniem, ale też na szczegóły, takie jak: stan techniczny podłogi, instalacje, okna, drzwi, brak wilgoci. Dobrze jest zabrać ze sobą fachowca, który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku.
  • Sprawdź też stan techniczny całego budynku – np. koszt ogrzewania. Schody, elewację, dach, izolację. Kto jest właścicielem/zarządcą budynku – np. spółdzielnia, wspólnota.
  • Jeśli pragniesz kupić mieszkanie w konkretnym otoczeniu, sprawdź plan zagospodarowania przestrzeni w okolicy.

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM