Gustowne i niedrogie ogrodzenie domu – jakie opcje są dostępne

Ogrodzenie to miejsce graniczne – posesja styka się tutaj z ulicą i z innymi domami, przestrzeń prywatna z publiczną. Dlatego z jednej strony ogrodzenie domu powinno być atrakcyjne od strony ulicy, a z drugiej musi pasować do stylu budynku i ogrodu. Do wyboru mamy wiele materiałów w różnych stylach, wiele kolorów. Które ogrodzenie będzie pasowało do Twojej posesji?

  1. Ogrodzenie drewniane – bardzo przyjazne i zachęcające do odwiedzenia. Jest jednak mało odporne na czynniki atmosferyczne. Drewno to materiał, który jest podatny na wilgoć i grzyby, a w zaciemnionych miejscach może porastać glonami i mchem.
  2. Kompozytowe – alternatywa dla ogrodzenia drewnianego. Są to na przykład deski łączone na tzw. pióro i wypust i konstrukcje ażurowe. W odróżnieniu do naturalnego drewna nie trzeba tych ogrodzeń konserwować regularnie, nie trzeba ich też olejować. Ogrodzenia kompozytowe są też bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i łatwiejsze do pielęgnacji.
  3. Murowane – trwałe, solidne oraz ciekawe wizualnie. Aby je stworzyć, trzeba zainwestować dużo czasu i pracy. Można jednak wybrać hybrydowe rozwiązanie, czyli murowane słupki z ażurowymi przęsłami metalowymi albo drewnianymi. Mur może być z cegły, boczków betonowych albo silikatowych i z kamienia. Najbardziej trwałymi kamieniami są granit, bazalt, kwarcyt, porfir i sjenit.
  4. Aluminiowe – atrakcyjne wizualnie i cenowo. To dobra alternatywa dla ogrodzenia kutego tworzonego w zakładach zajmujących się kowalstwem artystycznym. Panele aluminiowe nie są drogie, tak tak jak kute ogrodzenia, a jednocześnie są na tyle zróżnicowane wzorniczo, aby dopasować je do swojej wizji czy stylu budynku. Są także wygodniejsze w transporcie oraz montażu. A także uniwersalne – można je zamontować tam, gdzie ukształtowanie terenu nie pozwala na montaż ciężkich ogrodzeń.
  5. Tworzywo sztuczne – najtańsze, ale nieodporne na uszkodzenia mechaniczne. Podatne na zarysowania i odbarwienia.

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM