6 najważniejszych trendów wnętrzarskich 2023 roku

Polacy coraz mocniej przywiązują wagę do tego, w jak urządzonych wnętrzach mieszkają. Ich apetyty na dobry design podsycają kolorowe blogi wnętrzarskie, modne konta na Instagramie i pełne cudeniek sklepy internetowe z meblami i dodatkami do domu. Poznaj 6 najważniejszych trendów wnętrzarskich, które będą rządzić w najbliższych miesiącach. 

Kolory ziemi

Kolory ziemi od zawsze były obecne w najbliższym otoczeniu człowieka. Do niedawna pozostawały jednak w cieniu, stanowiąc zaledwie tło i dopełnienie dla bardziej wyrazistych barw. Jednak lata pandemii i zamknięcia w domu sprawiły, że wiele osób odczuło na własnej skórze, jak źle urządzone wnętrze może wpływać na nastrój wszystkich domowników. Kolory ścian utrzymane w intensywnych barwach nie pozwalają odpocząć i ukoić nerwów. Piaskowy, ciemnobeżowy, szaro-beżowy, ale też odcienie terakoty, czekolady, brązu i zgaszonej zieleni – trudno wyobrazić sobie bez nich modne mieszkanie w 2022 roku.

Wabi-sabi

Powrót do natury i wyrobów wykonanych wyłącznie ręką człowieka zwiększył modę na styl wabi-sabi. Rzemieślnicze wyroby, noszące na sobie ślady ręki człowieka, upływu czasu i niedoskonałości mają w sobie coś przyciągającego. Dopełniają neutralnych kolorystycznie wnętrz, skupiając całą uwagę dzięki fakturom i kształtom. Czynią je jedynym w swoim rodzaju, dając ukojenie i spokój od codziennych spraw. 

Wielki powrót art deco i secesji

Dzieła Alfonsa Muchy, finezyjne roślinne wzory, delikatne szkło, ryflowania i frezowania, szkło przemysłowe, okrągłe kuliste oświetlenie, wyraziste plakaty i obrazy – w 2022 roku w trendach wnętrzarskich łatwo odnaleźć silne inspiracje stylistyką art deco i secesji wiedeńskiej. Wyrazu tego dają zaokrąglone stoły, krzesła, pufy, toaletki, ale też imponujące wyspy kuchenne. Ich zaoblone brzegi dodają lekkości i stylowości każdej kuchni otwartej na salon. W połączeniu z delikatną mozaiką ścienną i nastrojowym oświetleniem tworzą eleganckie połączenie. 

Ogromna popularność złotych dodatków

Złote dodatki to prawdziwa biżuteria wnętrza, która nie przytłacza, a zdobi. W tym roku pojawia się wyjątkowo często, przyjmując różne formy. Gałki meblowe i relingi, złote baterie kuchenne i łazienkowe, elementy wykończeniowe oświetlenia – jako subtelne dodatki podkreślają styl pomieszczenia, w którym się znajdują. Złoto wspaniale współgra z wieloma kolorami – z bielą, beżami, granatem, butelkową zielenią czy pistacją.

Krągłości i obłości

Wystarczy spojrzeć na najmodniejsze na Instagramie modele luster, żeby z łatwością stwierdzić, że wszelkie krągłości i obłości będą dominować cały 2022 rok. Miękkie linie sof, kanap, puf, ale też wysp kuchennych, poduszek czy dywanów wyznaczają najważniejsze tendencje wnętrzarskie. Dodatkowo w modnych pomieszczeniach pojawiają się też samodzielnie przygotowywane zaoblone murale, na przykład w formie namalowanych farbą kół i owali. Brak ostrych krawędzi wpływa bardzo korzystnie na odbiór wnętrza jako przestrzeni bardziej przytulnej i domowej. 

Zostaw komentarz

Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM